החומרים השימושיים ביותר בתעשיית הכבלים

      תוכן שיווקי

תוכן עיניינים

מהמצאת החשמל ובימי המהפיכה התעשייתית ידעו  להשתמש בכבלים עבור תעשיות שונות ומגוונות. מדובר על תשתיות רחבות היקף המוצבות בתחתית האדמה או בקוים עייליים באויר. גם באזורי האדמה וגם באזור האויר יש חשיבות לכבלים העשויים מחומרים איכותיים שיוכלו לשרוד את פגעי מזג האויר והאדמה. לכן הלכו ומצאו חומרים שתכונותיהם מחזיקים לזמן רב בתנאים מגוונים. במאמר זה נדבר על מספר חומרים איכותיים בתעשיית הכבלים.

אלומיניום וסרטי אלומיניום

האלומיניום הוא סוג של מתכת רכה שמאפשרת ריקוע. צבעה כסוף והיא נפוצה מאוד בכדור הארץ

האלומיניום ידועה בתכונותיה הטובות. היא אינה מתחמצנת, היא עמידה וקלה מאוד. בשל התכונות הללו, הוא משמש תעשיות רבות שמחפשות קלות וחוסר בחמצון כמו תעשיית המטוסים, הבניה והתקשורת. כמו כן, מתכת זו מצוינת לעיבוד שבבי, קל לעבוד איתה ולכן מאוד שימושית. מעבר לתכונות שהזכרנו, מתכת זו מוליכה חשמל באופן מצוין ולכן תעשיית החשמל והאלקטרוניקה משתמשת בה רבות.

באילו מוצרים אנו רואים את האלומיניום כיום?

כמעט בכל תעשיה תוכלו לראות האת מתכת האלומיניום. חלונות הבתים ודלתות הכניסה עשויים ממתכת זו. פחיות שתיה וכלי מטבח פשוטים גם מיוצרים מאלומיניום בזכות הקלות שלה. תעשיית הרכב והמטוסים מייצרת ממנה חלקים קלים ותעשיית התקשורת מייצרת ממנה קווי תמסורתלמעשה כמעט בכל דבר תראו את האלומיניום מככבת, אפילו בעטיפת השוקולד.

איך נראה האלומיניום כאשר הוא מגיע לתעשיות השונות כחומר גלם?

לרוב יגיע האלומיניום אל המפעלים השונים בצורה של סרטי אלומיניום מוכנים או בצורת אבקת אלומיניום. אבקת האלומיניום תשמש לדוגמא את תעשיית התמרוקים ואילו סרטי האלומיניום יגיעו לתעשיות השונות.

חוטי B-metal

מדובר על חוטים העשויים משני סוגים של מתכות. חוטים אלו מחוברים אחד לשני באמצעות לחץ והם מגיעים לתעשיה בצורת חוטים. ניתן לשלב שתי מתכות יחד עם תכונות שונות על מנת להשביח את החוטים עבור התעשיה. חוטים אלו לרוב ישמשו את תעשיית החשמל והאלקטרוניקה וניתן לראות אותם כחוטי חשמל והארקה.

קבוצת המינרלים mica

מדובר בקבוצה של שלושים ושבעה מינרלים בעלי טקסטורה שטוחה שמשתמשים בה בתעשיות שונות. לmica יש המון תכונות נהדרות כמו בידוד מצוין, גמישות ואלסטיות, משקל קל, יציבות, תכונות חשמליות ועמידה בטמפרטורות קיצוניות. זהו מוצר נהדר עבור בידוד בתעשיות שונות והוא מגיע בצורת יריעות.

האלומיניום, חוטי B-metal ו קבוצת המינרלים mica הם שלושה חומרים מאוד שימושיים בתעשיה כיום והם משלימים אחד את השני בתכונותיהם המיוחדות. כמובן שבשוק קיימים חומרים יקרים יותר, אך שלושת החומרים הללו לא יורדים באיכותם מחומרים אחרים ולכן תעשיות רבות אוהבות את השימוש בהם.

לסיכום, תעשיות רבות משתמשות בעיקר באלומיניום בזכות תכונותיו הטובות, הקלות שלו והאפשרות לריקוע. מעבר לחומר זה, קיימים עוד מספר חומרים שמשמשים ארת אותן התעשיות והם טובים מאוד באיכותם גם כן.

 

אהבתם? שתפו!

פרסומים דומים: